Owocny występ klubu atletycznego "Ziemia Kłodzka" w mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików - KlodzkieInfo.pl

Młodzież z Kłodzka występowała w mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików. Zobacz, kto stanął na najwyższym podium.
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików Zgorzelec
Owocny występ klubu atletycznego “Ziemia Kłodzka” w mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików, fot. Facebook

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego są dumni z reprezentującej ich młodzieży, która zawalczyła ostatnio w mistrzostwach Dolnego Śląska w Zgorzelcu w dniu 04.09.2022r. Ciągły rozwój klubu lekkoatletycznego “Ziemia Kłodzka” widać po przez znakomite wyniki ich wychowanków.

Sukcesy młodych sportowców

Najważniejsza informacją, którą otrzymaliśmy jest zdobycie złota przez młodego zawodnika klubu, Wiktoria Kisiel który zajął 1 miejsce skok w dal 5,88 PB (pobijając rekord klubu). Wiktor startował także w biegu na 100m, w którym zdobył 6 miejsce.

Kolejni reprezentanci klubu także pokazali się z dobrej strony. Mateusz Siudak zaskoczył publiczność i zajął 5 miejsce skoku w dal 5,08 PB zaliczając się do mistrzostw makroregionalnych w których powalczy za tydzień.

Powody do dumy mają także Patrycja Szajter, która zdobyła 7 miejsce w kwalifikacji (7,99 PB) i Kacper Kiełb w biegu na 100 m 13,58 PB, oraz 300 m 44,63 PB.

I na koniec biegi długodystansowe, w których występowały: Nikola Zawadzka z konkurencją na 1000 m kwalifikując się na 7 miejscu 3:43,12 PB i Kamila Grabowiecka w biegu na 600 m zdobywając 8 miejsce 2:00,00 PB.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

Źródło: Facebook