KS Polonia Bystrzyca Kłodzka już z nowym trenerem - KlodzkieInfo.pl

KS Polonia Bystrzyca Kłodzka już z nowym trenerem

Niedawno informowaliśmy, że drużyna została bez trenera po odejściu Łukasza Błądka. Do Polonii po latach nieobecności wraca ulubieniec kibiców, Wiesław Zalewski.

Pod koniec marca okazało się, że rezygnację z funkcji trenera KS Polonia Bystrzyca Kłodzka złożył Łukasz Błądek, który pełnił tę fukcję 3,5 roku. Szkoleniowiec pracował z drużyną seniorów i juniorów od sezonu 2018/2019. Tych drugich poprowadził nawet do awansu do Ligi Okręgowej.

2 kwietnia klub ogłosił nazwisko nowego trenera. Ku uciesze piłkarzy i kibiców pracę na tym stanowisku ponownie podjął Wiesław Zalewski. Selekcjoner działał w Polonii już wcześniej – w sezonie 2014/2015 celebrował z klubem awans do Ligi Okręgowej. Teraz, po 6 latach przerwy, zadeklarował się szkolić piłkarzy do końca obecnego sezonu.

Nowy trener ma za sobą już pierwsze mecze. 2 kwietnia Wiesław Zalewski prowadził piłkarzy podczas starcia z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Niestety Polonia przegrała mecz jedną bramką, ale nowy szkoleniowiec skomentował swój pierwszy mecz:

Bardzo żałuję, że nie udało się zdobyć chociaż jedynego punktu ale postawa chłopaków bardzo mi się podobała. Grali od pierwszej do ostatniej minuty na pełnym zaangażowaniu i zostawili na boisku swoje serducho. Martwi mnie kilka urazów które odnieśli kluczowi zawodnicy ale mam nadzieję że do następnego meczu dojdą do pełnej sprawności i nie zabraknie nikogo w meczu z Szczawnem Zdrój. Gratuluje drużynie z Kamieńca Ząbkowickiego zwycięstwa.

Facebook.com/PoloniaBystrzycaKlodzka

Informacja o nowym/starym trenerze spotkała się z uznaniem kibiców klubu. Fani Polonii dobrze znają Wiesława Zalewskiego i mają nadzieję, że szkoleniowiec znowu będzie prowadził drużynę do coraz wyższego miejsca w tabeli. Tak zmianę trenera komentują internauci:

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.

Brawo Trenerze! Powodzenia!

Duma powiatu kłodzkiego!

W ostatni weekend Polonia zremisowała z MKS Szczawno-Zdrój 2:2. Teraz zespół plasuje się na 7 miejscu w Tabeli Okręgowej.

Źródło: Facebook