Pędził 121 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zabrali mu prawo jazdy

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, o czym kierowcy często zapominają. Poruszając się zbyt szybko, narażamy na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu.
Kontrola drogowa w Polanicy-Zdroju
Policjanci z kłodzkiej drogówki zatrzymali niedawno 24-letniego kierowcę, który przekroczył prędkość na terenie zabudowanym w Polanicy-Zdroju. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Zobacz też: Policjant z kłodzkiej komendy pomógł kobietom, które uległy wypadkowi na drodze
Powodem kontroli drogowej było przekroczenie prędkości. 24-latek jechał z prędkością 121 kilometrów na godzinę w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.
W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.
– poinformowała podinsp. Wioletta Martuszewska.
Zobacz też: Wzmożone kontrole policyjne na drogach powiatu. 28 mandatów w jeden dzień