Jubileuszowy CYKLO GLACENSIS 2022 rusza w ten piątek

Już 20 maja odbędzie się rajd rowerowy CYKLO GLACENSIS 2022. To jubileuszowa, 20 edycja uwielbianego przez rowerzystów wydarzenia. Impreza oficjalnie otworzy sezon rowerowy na pograniczu polsko-czeskim w Powiecie Kłodzkim i Regionie Orlicko-Trebowskim.
Zobacz też: Rusza CYKLO GLACENSIS 2021
Trasa rajdu będzie przebiegała przez następujące miejscowości: Kłodzko – Krosnowice – Gorzanów – Bystrzyca Kłodzka – Długopole Zdrój – Różanka – Międzylesie – Kamieńczyk – Mladkov – Studené – Nekoř – Šedivec – Letohrad – RAJ (ośrodek rekreacyjny w Letohradzie).
Rajd rozpocznie się na placu Miast Partnerskich w Kłodzku (pod mostem Św. Jana) o godzinie 8:30. Cała trasa ma ok. 75 km i jest dość wymagająca, więc dla mniej doświadczonych rowerzystów polecana jest alternatywa – można dojechać pociągiem do Międzylesia, a stamtąd do celu jest już tylko 35 km.
Zobacz też: Trasy rowerowe “Singlerack Glacensis”
Inne miasta startowe po polskiej stronie rajdu to Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój i Stronie Śląskie. Na uczestników rajdu u celu czekają liczne atrakcje. O 20:00 wystąpi czeski zespół muzyczny Těžká Doba, a o 21:00 odbędzie się pokaz ognia Honorata.
Jubileuszowy 20 rajd CYKLO GLACENSIS odbędzie się tradycyjnie pod patronatem Pierwszego Zastępcy Gubernatora Kraju Pardubickiego Romana Línka i Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia.